rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - czerwiec 2014


Najpopularniejszymi nagraniami w internecie ( i nie tylko ) są przeboje zespołu rządzących naszym krajem Politycznych Oszustów.

Oto najnowsze notowania:

Prowadzi zdecydowanie minister Bartłomiej Sienkiewicz utworem pt.: „Kupa kamieni".

2.miejsce: Prezes NBP Marek Belka z utworem pt.:"........ Rada Polityki Pieniężnej".

3.miejsce ABW z przebojem pt.: „Spotkanie z Redakcją tygodnika WPROST".

4. miejsce były minister Sławomir Nowak za:" Rapowanie o zegarkach i kontrolach skarbowych."

5. miejsce Sławomir Cytrycki za interpretację starej śpiewki pt.:"Fundusz reprezentacyjny".

6. miejsce minister Radosław Sikorski za uzyskujący coraz więcej słuchaczy „Bullshit"

7.miejsce kontrowersyjny przebój Ministra Spraw Zagranicznych pt.: „Murzyńskość".

8.miejsce Jacek Rostowski za nostalgiczną pieśń pt.: „Stara komuszka"

9. miejsce premier Donald Tusk za powtórkę z rozrywki pt.:"Nic się nie stało, wyborcy nic się nie stało"!

10. miejsce Prezydent Bronisław Komorowski za tekst wygłoszony białym wierszem pt.:" Prezydent nie inicjuje zmiany rządu!".

Notowania tej listy przebojów mogą ulec zmianie gdy ABW zezwoli na publikację kolejnych nagrań.

Rajmund Pollak

2014-06-27 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Henryk Sienkiewicz napisał m.in. bardzo ciekawą powieść pt.: "W pustyni i w puszczy".

Jest tam taki fragment, który doskonale pasuje do perypetii zupełnie innego Sienkiewicza, któremu na imię Bartłomiej.

Otóż chodzi o tzw. moralność Kalego.

W powieści Henryka Sienkiewicza zawiera się ona w następujących zdaniach:

...[...] "Jeżeli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek [...], natomiast jeśli Kali komuś zabrać krowy, to jest dobry uczynek".

W ujawnionych ostatnio rozmowach wyższych sfer Prezes NBP mówił już bez obwijania w bawełnę na temat okradania, natomiast jego interlokutor wyraził się jeszcze bardziej dosadnie, okraszając swe opinie łaciną kuchenną, słyszaną już tylko w lichych budkach z marnym piwem.

Problem jednak tkwi w tym, że ten współczesny Sienkiewicz nie jest pisarzem, lecz szefem wszystkich służb specjalnych odpowiedzialnych za pilnowanie przestrzegania prawa.


Prawo natomiast obowiązuje wszędzie, a zatem również w VIP-room i nikomu, nawet prezesowi NBP ani szefowi wszelakich specsłużb nie godzi się rozmawiać o okradaniu i klnąć jak najgorszy menel nawet przy daniach z ośmiornicy i drogich koniakach.

Mam jednak nadzieję, że Ministerstwo Edukacji Narodowej podległe temu samemu premierowi co pierwszoplanowa postać najpopularniejszego studia nagrań, nie zaleci zastąpić w szkołach lektury Henryka Sienkiewicza pt.:" W pustyni i w puszczy" nowym "dziełem" duetu Marek Belka- Bartłomiej Sienkiewicz pt.: " W NBP i w VIP-room"!

Rajmund Pollak

2014-06-24 | Dodaj komentarz
Jerzy Binkowski.
2014-06-25 02:44:25
Wygląda na to Rajmundzie, że zbyt wiele jest szumu medialnego na temat tych podsłuchów i w tym szumie zginęła bardzo ważna wiadomość o tym, że Polska będzie wypłacać emerytury Żydom za ich cierpienia podczas II wojny, a cierpienia te zadawał im Hitler wraz ze swoimi siepaczami z SS i Gestapo. Więc wypłacając te emeryrtury ( około 100 Euro miesięcznie) przyjmiemy na siebie winę za wywołanie tej wojny jak i za jej konsekwencje. Emerytury te mają otrzymywać Żydzi, którzy ocaleli z holokaustu a nawet ich potomkowie i to niezależnie gdzie obecnie mieszkają. Ustawę tą przyjął Sejm w tym roku i tylko jeden Poseł z PIS-u głosował przeciw, niestety nie był to Poseł z Podbeskidzia. Wracając do podsłuchów, uważam że podczas tego "gorącego" okresu należy zwracać baczną uwage na to, co mówi i robi Komorowski, jest on moim zdaniem dużo bardziej niebezpieczny dla naszej Ojczyzny niż Tusk. Nie miałem niestety możliwości odpowiedzi na Twój komentarz pod poprzednim wpisem, więc dodam tylko, że cieszy mnie iż będziesz brał pod uwagę moje sugestie.

Dziennikarze sportowi telewizji publicznej całkowicie podporządkowali się lobby piłki nożnej, którą są otumanieni jakby ktoś im ograniczył myślenie do jednej dyscypliny sportu, w której nasza reprezentacja jest poza burtą głównego nurtu rozgrywek!

Nasze wspaniałe piłkarki ręczne pokazały, że Polki potrafią wygrywać w świetnym stylu, ale TVP1 nie znalazła czasu antenowego na transmisję fascynującego meczu!

Polacy pokonali Niemców w jaskini lwa czyli w RFN, jednak TVP1 nie raczyła transmitować meczu naszych szczypiornistów z potomkami Krzyżaków, gdyż dziennikarze sportowi TVP1 mają klapki na oczach i syndrom kopaczy w piłkę, którzy nigdy z Niemcami nie wygrali!

Nasze siatkarki bardzo dobrze sobie radzą w Lidze Światowej, ale TVP1 nie transmituje ich spotkań, gdyż to nie jest piłka nożna.

Polacy pokonali Włochy i Brazylię w rozgrywkach Ligi Światowej Siatkówki, jednak TVP1 nie transmitowała tych fascynujących spotkań, bo w tym samym czasie dziennikarze sportowi telewizji publicznej byli zajęci zachwytami na piłkarzami Francji, Niemiec, Włoch, Brazylii, Argentyny, Chile itd. itp.

Telewizja publiczna spełnia nową misję FIFA i w związku z tym marginalizuje sukcesy sportowe Polek i Polaków w innych dyscyplinach sportowych niż piłka nożna!

Warto wiedzieć, że siatkówka i piłka ręczna wymaga od zawodników i sprawozdawców sportowych znacznie większej inteligencji aniżeli kopanie w piłkę.

Wystarczy porównać wywiady telewizyjne udzielane przez naszych miernych kopaczy z wywiadami udzielanymi przez wybitne siatkarki, siatkarzy, szczypiornistki i szczypiornistów.

Rajmund Pollak

2014-06-21 | Dodaj komentarz
Jerzy Binkowski.
2014-06-22 00:53:37
Witaj Rajmundzie. Twoje wpisy tutaj poruszają często bardzo ważne tematy. Aż dziw, że tak mało komentarzy pod nimi. Jeśli chodzi o mnie osobiście to był bym Ci wdzięczny gdybyś częściej poruszał nasze lokalne, bielskie problemy. Nam za wielką wodą tego brakuje. Ciekawi mnie na przykład sprawa konfliktu między naszymi ( po prawej stronie ) ludżmi, jak też zaproszenie przez Grażynę Staniszewską do naszego miasta -uzurpatora-pełniącego obowiązki prezydenta Polski B. Komorowskiego, człowieka który na podstawie zamachu stanu przejął władzę w naszej Ojczyznie. Pozdrawiam serdecznie.
Rajmund Pollak
2014-06-22 21:16:40
Witaj Jurku! Piszę o wydarzeniach lokalnych jak chociażby VIII Światowy Zjazd Wicynian, który zgromadził sporą grupę Kresowiaków! Było to bardzo doniosłe wydarzenie, którego nie diostrzegła ani "Kronika beskidzka" ani "Radio Bielsko". Twoja uwaga jest natomiast dla mnie cenna i postaram się w przyszłości jeszcze więcej pisać o tym co się tutaj dzieje. Jednak np. gdy była w Bielsku-Białej Pani Wicepremier Bieńkowska to aż sześciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej stanęło murem przede mną i zabroniono mi wejść na galerię Ratusza, a zatem nie mogłem komentować tego co w Ratuszu się działo w gronie klakierów PO. Mogli tam być wtedy tylko dziennikarze, którzy dobrze pisali o rządzie Tuska. Ten nierząd już i tak wkrótce upadnie tak jak to przewidywałem dużo, dużo wcześniej. O aferze w NBP z jednogroszówkami i rodowodem PZPR Marka Belki pisałem już w marcu 2014roku na portalu www.pomniksmolensk.pl, ale mało kto mi wtedy uwierzył. O aferze z Pendolino pisałem wiele miesięcy temu, jednak było to tak nieprawdopodobne w obliczu przechwałek Donalda Tuska o rzekomych 290km/h, że tylko na moich blogach, na www.pomnksmolensk.pl i www.prokapitalizm.pl ukazał się ten krytyczny artykuł. Wielu podnieca się teraz nagraniami udostępnionymi przez WPROST, a przecież ja od szeregu lat twierdzę, że skrót PO oznacza w rzeczywistości nic innego jak tylko Politycznych Oszustów. Moim zdaniem niedobitki SB używają dalej starych metod, aby postkomuna utrzymała to, co uzyskała przy okrągłym stole. Nie ma już tyrana Jaruzelskiego, to poszukają nowego dyktatora! Zapewniam Ciebie, że Polska jest mimo wszystko znacznie bardziej fascynująca niż USA, tylko szkoda, że czerwoni znowu pchają się do władzy! Ciekawe, że ta afera podsłuchowa wybuchła akurat wtedy, gdy pewien odważny człowiek chciał sprawdzić pochodzenie majątku Kwaśniewskich! PO, SLD, TWOJ RUCH, Europa Plus, PSL itp. to tylko różne nazwy tej samej kliki. Dla mnie rząd Tuska niewiele różni się od komuny. Komuniści zamykali opozycjonistów do więzień, natomiast za rządów koalicji PO-PSL prawdziwych opozycjonistów gnębi się bezrobociem! Układ władzy z przedsiębiorcami jest tak ścisły, że kto narazi się sitwie rządzącej, ten może stracić pracę i nikt go nie zatrudni, bo zamówienia rządowe i samorządowe to jest coś, co daje spore zyski wielu przedsiębiorcom. Pozdrawiam Ciebie i mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy w Bielsku-Białej. Rajmund
Komentarzy (0)

Czas honoru potrzebny jak tlen.

  

Elity bez szacunku do honoru nie są elitami tylko uzurpatorami!

Nie będzie prawdziwie Niepodległej Polski bez szacunku dla honoru zachowań teraźniejszych i czci dla poświęceń bohaterskich patriotów w przeszłości .

JEŻELI KTOKOLWIEK TWIERDZI ,że W POLITYCE NIE MA MIEJSCA DLA HONORU , to znaczy , że nie rozumie co to jest prawdziwy honor i prawdziwa godność zachowań .

Papież Jan PawełII mawiał , że Naród , który odrywa się od swojej historii traci korzenie i usycha jak drzewo , któremu woda rzeki wypłucze całą glebę i pozostawi pod spodem tylko skałę.
Tragedią Polski jest to , że od 1945 roku następuje zbyt powolna odbudowa morale elit .
W czasie II-Wojny Światowej hitlerowcy w obozach koncentracyjnych, na Gestapo i wszędzie gdzie dotarli , mordowali najlepszych Polaków, a Rosjanie wymordowali kwiat naszej inteligencji w Katyniu , Miednoje, Ostaszkowie i na Syberii,Ukraińcy mordowali nawet małe polskie dzieci na Wołyniu i Kresach wschodnich , a nawet strzelali do powstańców warszawskich .
Żaden inny naród nie stracił tak ogromnego potencjału inteligencji i prawdziwych patriotów jak Polacy .
Po wojnie komuniści mordowali dalej najlepszych AK-owców, żołnierzy NSZ , a potem w 1956 w Poznaniu i 1970 roku na Pomorzu najbardziej patriotycznych robotników. W stanie wojennym ponad 100 patriotów od górników poprzez studentów aż do księży straciło życie walcząc z totalitaryzmem o lepszą Polskę .

Gdy czytam teraz felietony niektórych politykierów lub recenzentów , którzy nigdy w życiu niczym nie ryzykowali i tylko umieją podważać sens heroizmu , to nawet nie uważam za stosowne wymieniać tutaj ich nazwisk.
Moja śp. babcia Paulina mawiała : „...Ta krowa która dużo ryczy , mało mleka daje !"...
Miała świętą rację , bo przeważnie błyskotliwi krytykanci odważnych postaw , swoim podważaniem wszystkiego co szlachetne dają upust swoim kompleksom , które nie pozwalają im dojrzeć czegoś głębszego niż komformizm i własna wygoda, ewentualnie tani populizm .

Sytuacja Polski w 2014roku jest analogiczna jak tuż przed rozbiorami w XVIIIwieku i trzeba nam teraz heroicznego prezydenta , który odważy się jak Piłsudski zrobić porządek z tymi pseudoelitami , które myślą więcej o władzy niż o Polsce .

Potrzeba nam odważnych posłów i senatorów.
Takich ludzi trzeba szukać po ich przeszłych czynach , a nie po tym co mówią w czasie kampanii politycznych .

Królowa Jadwiga potrafiła oddać klejnoty dla Ojczyzny , Piłsudski nie dbał o swoje zdrowie ani o majątek , a ksiądz Popiełuszko wolał zginąć niż zostać kolaborantem .
Czy ktokolwiek ma prawo teraz bezczelnie twierdzić , że to było niepotrzebne , bo teraz liczy się tylko zręczność polityczna i poparcie mediów?
Czas honoru nie minął i biada wszystkim tchórzom , którym marzy się czas panowania obłudy i zasada :..."mierny , bierny , ale władcy wierny". Pokusa pójścia na łatwiznę skłania wielu felietonistów i polityków do uznania honoru za przeszłość .
Duch Honoru Polski jednak budzi się w Narodzie i jak górale mawiają :... " Ci rycerze , którzy drzemią w skałach Giewontu jeszcze się obudzą , a pierwszym zwiastunem ich obecności był Papierz Jan PawełII , który miał honor być dumny z tego , że był Polakiem i podkreślał to w każdym kraju do którego pielgrzymował"... .

Honor jest cnotą , którą może posiadać zarówno robotnik , rolnik , sprzątaczka jak i naukowiec, lekarz, czy inżynier.

Szlachetność jest ściśle związana z honorem i może występować zarówno na turniejach rycerskich jak w walce bokserów czy w polityce .

To , że wielu polityków mawet się nie zastanawia jak honorowo rozwiązywać przeróżne problemy to nie jest dowód przemijalności honoru , tylko to jest dowód słabości większości polityków .

TYLKO Politycy SPOZA DOTYCHCZASOWYCH UKŁADÓW MOGĄ UZDROWIĆ POLSKĘ.

Gdzie ich szukać ?

OTO JEST PYTANIE!!!

Pozdrawiam czytelniczki i czytelników

Rajmund Pollak

2014-06-14 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Szef koalicji PO-PSL Donald Tusk, oraz Prezydent Bronisław Komorowski, to zwolennicy wprowadzenia Polski do strefy euro.

Warto zatem zdać sobie sprawę z faktu, że po wprowadzeniu waluty euro zostanie zlikwidowany Narodowy Bank Polski i staniemy się de facto prowincją Eurosojuza.

Zaznaczam, że nazwę Eurosojuz używają już oficjalnie najwięksi przyjaciele Angeli Merkel czyli Prezydenci Ukrainy: oligarcha Petro Poroszenko i Rosji: były szef KGB-Władimir Putin.

Europäische Zentralbank (taka jest oficjalna nazwa Europejskiego Banku Centralnego) mieści się w Niemczech we Frankfurcie nad Menem, a zatem nie powinno być żadnych wątpliwości co do faktu, kto faktycznie rządzi pieniędzmi w Eurosojuzie!

Rezultaty niemieckiej dominacji finansowej odczuli już Grecy, Hiszpanie, Portugalczycy, a także ostatnio Słowacy, którzy dali się zwabić do strefy euro.

Dotychczas wszystko jednak odbywało się w białych rękawiczkach i mimo kolosalnych afer bankowych, udało się zamieść po cichu pod dywan większość niegodziwości.

Ta prowadzona w sposób niemal dyktatorski europropaganda zdołała zagłuszyć wszelkie głosy rozsądku i krytyki ze strony ekonomistów niezależnych od kanclerz Angeli Merkel i jej proniemieckich klakierów.

Eurokraci i oszuści z Europäische Zentralbank poczuli się już tak bardzo bezkarni, że wprowadzili ostatnio ujemną stopę procentową!

Oficjalna europropaganda deklaruje korzyści dla pożyczkobiorców, ale milczy na temat umożliwienia wszystkim bankom bandyckiego skoku na oszczędności obywateli!!!

Cóż bowiem oznaczać będzie wprowadzenie ujemnej stopy procentowej w bankach?

Otóż każdy, kto ma oszczędności w walucie euro w bankach Eurosojuza będzie dopłacał do własnych lokat!!!

Zatem bank będzie mógł zrobić skok na kasę depozytariuszy oszczędności w majestacie euro-jurysdykcji!


Warto, aby klienci banków Eurosojuza, mających swoje filie w Polsce zwrócili uwagę na tę część podpisanych umów z bankiem, która przewiduje zmienną stopę procentową!


Jeżeli jakikolwiek bank będzie tylko chciał wprowadzić ujemną stopę procentową na depozyty w euro w swojej filii w Polsce, to za rok może się okazać, że depozyt w walucie euro zamiast cokolwiek wzrosnąć, to ulegnie obniżce, a bank zarobi nie tylko na rosnących opłatach, ale dodatkowo jeszcze na ujemnej stopie procentowej, gdyż w podpisanych przez klientów umowach znajduje się ich zgoda na zmienną stopę procentową.

Nie wiem jak postąpią klienci po informacji o wprowadzeniu przez Europäische Zentralbank ujemnej stopy procentowej, ale warto rozważyć wypłatę waluty euro z kont bankowych i zamianę na złotówki, bo NBP na nasze szczęście, nie wprowadził w Polsce ujemnej stopy procentowej dla oszczędności deponowanych w złotych polskich!

Niepewny jest natomiast los miliardów euro przekazanych przez NBP do Międzynarodowego Funduszu Walutowego!

W tym przypadku NBP, czyli w konsekwencji wszyscy Polacy mogą wiele stracić na ujemnej stopie procentowej wprowadzonej przez
Europäische Zentralbank!

Rajmund Pollak
2014-06-11 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533072
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała